POLECANE LEKTURY

Oto moja super – lista, książkowy niezbędnik każdej kobiety!

Kolejność zupełnie nieprzypadkowa – ja czytałam właśnie w tej kolejności i uważam, że zdziałało to cuda!

Books-Quotes-362

1. Sir Ken Robinson – „Uchwycić żywioł” – jeśli pragniesz w życiu robić to, co kochasz i nie wiesz, od czego zacząć, to zacznij od tej książki. Ona doda Ci skrzydeł i wiary w to, że wszystko jest możliwe.

2. Susan Jeffers – „Nie bój się bać” (inne tłumaczenie: „Mimo lęku”, oryginał: „Feel the fear and do it anyway”) – mój numer jeden w sercu, najmądrzejsza i najważniejsza książka w moim życiu, które zmieniła mój sposób patrzenia na świat. Dzięki niej dostałam skrzydeł, ruszyłam z kopyta i już nie da się mnie zatrzymać. Pomaga zrozumieć, że to my same odpowiadamy za nasze życie i nikt inny za nas żyć nie będzie!

3. Viktor E. Frankl – „Człowiek w poszukiwaniu sensu” – mała – wielka książka wybitnego psychiatry i lekarza, który przeżył Holocaust. Frankl jako twórca psychologii egzystencjalnej pisze o tym, że w życiu każdego człowieka najważniejsze jest poczucie sensu. Książka, choć napisana prosto i skromnie, chwyta za serce i odmienia życie. Raz na zawsze oducza czarno – białego postrzegania świata.

4. Marie Kondo – „Magia sprzątania” – gdy już jesteś w trakcie przemian, to ta książka w bardzo przejrzysty sposób pomoże Ci się uporać z chaosem wokół Ciebie. To nowa Biblia minimalistów.

5. Chin – Ning Chu – „Sztuka wojny dla kobiet” – fantastyczna, choć dość trudna i wymagająca dużego skupienia książka, która uczy kobiety przekładać mądrości wojenne Sun – Tzu na życie (zwłaszcza biznesowe). Czytałam ją dwa razy w życiu, jeszcze jako bezdzietna singielka, a potem jako matka dwójki dzieci. To było dodatkowo cenne doświadczenie.

6. Lois P. Frankel – „Grzeczne dziewczynki się nie bogacą” – obowiązkowa pozycja dla kobiet pragnących niezależności finansowej. Niektóre punkty nie są przystosowane do polskiej rzeczywistości, lecz wiele z tej książki można się nauczyć.

7. NOWOŚĆ! Hector Garcia i Francesc Miralles – „IKIGAI” – podsumowanie wartości, które są mi bliskie. Książka traktuje o szczęściu, zdrowiu i sekrecie długowieczności, skupiając się na wnikliwej analizie życia stulatków z Okinawy. Wspaniała, mąra i ważna książka.

Polecam i zachęcam do lektury! A lista zapewne będzie się powiększać.

1